Зображення | БК Інвестор

«Інвестор» продаватиме квартири в рамках програми «Доступне житло»

Державну програму «Доступне житло», завдяки якій можна придбати помешкання за власні та бюджетні кошти, не повертаючи їх державі, презентували у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва.

Презентацію провели для переселенців зі сходу України, учасникам АТО і членам їх родин. До речі, згідно програми «Доступне житло», переселенці можуть розраховувати на допомогу від держави у розмірі 50 відсотків вартості оселі.

Директор Волинського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»Тетяна Воробйова розповіла, що проект «Доступне житло» в Україні відновлюється після тривалої перерви.

«Програма передбачає забезпечення доступним житлом громадян України через надання державної підтримки за рахунок коштів державного бюджету. Частину вартості житла сплачує держава, а іншу частину – громадяни», – розповіла Тетяна Воробйова.

За її словами, на разі передбачається допомога у забезпеченні житлом для трьох категорій громадян.

«Перша категорія – це громадяни, які мають право отримати фінансову підтримку в розмірі 30% вартості житла від держави, а 70% сплатити власним коштом. Друга категорія – це громадяни, які брали участь у АТО. Для них держава надає 50% допомоги від вартості житла. Стосовно ж членів сімей учасників АТО, то вони можуть розраховувати на 30% допомоги при купівлі нерухомості. І третя категорія громадян – це внутрішньопереміщені особи. У них передбачається пропорція – 50% на 50%», - наголосила пані Воробйова.

На Волині лише три забудовника акредитувались на участь у програмі «Доступне житло» - «Луцьксантехмонтаж №536», «Інвестор» та ЛДБК.

«Будівельна компанія «Інвестор» завжди шукає шляхи для того, аби зробити доступним купівлю житла для мешканців, клієнтів, для громади. Зацікавленість самих людей в цьому проекті дуже висока, адже житло на сьогодні дуже дорого вартує і не у всіх є можливість його придбати, а спільно з державою ми можемо надати їм це помешкання - це дуже цікаво і важливо», - сказала керівник відділу продажів БК «Інвестор» Вікторія Доманська.

Також вона повідала і про участь будівельної компанії в інших соціальних проектах, зокрема, про те, що «Інвестор» акредитувався на участь в проекті «Пільгове довготермінове кредитування на будівництво (придбання) житла» від Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Кошти від держави в рамках програми «Доступне житло» громадяни можуть отримати через «Укргазбанк».

Начальник відділення «Укргазбанку» Мирослав Павлишенко зауважив, що у них також можна взяти позику на вигідних умовах, якщо власних коштів для купівлі житла не вистачає. 

Наскільки необхідною є програма «Доступне житло» для населення, розповіла переселенка з Макіївки Ганна Палащенко:

«Психологічно важко жити людині, коли немає власного житла. Коли потрібно орендувати, коли тебе звідти виганяють, коли тобі не раді… Це дає відчуття, що ти нікому не потрібен. Коли ж буде своя квартира, буде відчуття, що я - українка, лише тоді я зможу рухатись далі, працювати. Я вже давно хотіла знайти собі постійне місце проживання, але просто не могла. Завдяки цій програмі, думаю, що зможу назбирати необхідну суму».

Юлія Книш

Фото Роман Домбровський