Будівельна компанія «Інвестор» розпочинає будівництво четвертого будинку у ЖК «Парковий квартал» у Ковелі
Стартував продаж квартир!
Таунхауси – одне з найсучасніших помешкань в Україні. Мають свій окремий вхід та територію. Ні зверху, ні знизу сусідів немає, тож це гідний конкурент окремому котеджу. Водночас це – частина житловоко комплексу, де стежать за порядком, і вартість будівництва якого – очевидно нижча за ціну окремого будинку.
Таунхауси мають усі переваги заміського житла – власна територія, тиша, відсутність автострад і промислових підприємств поблизу. Попри те, що територія біля таких будинків невелика, вона все ж дозволяє організувати комфортне місце для відпочинку. Разом з будівельною компанією «Інвестор» з’ясовуємо, як можна облаштувати подвір’я таунхауса.
Задній двір таунхаусу – ідеальне місце для усамітнення. Саме там можна влаштовувати посиденьки з рідними та друзями, не наражаючись на погляди сусідів. Великий стіл, дивани або крісла на ваш смак – ідеальний комплект для гарного настрою від трапез на природі. Головне, обирати практичні меблі, які не псуватимуться від дощу і легко заноситимуться в дім у разі потреби. Наприклад, з натурального чи штучного ротангу. М’які дивани надворі – це гарно, але вони дуже швидко втратять свій привабливий вигляд.
Обідню зону можна вистелити дерев’яними дошками, а навколо посіяти газон. Так трава і очі тішитиме, і не витоптуватиметься. Також задній двір можна вистелити каменем або засипати галькою.
Тераса – фактично обов’язковий і головний елемент сучасних дворів. Це не просто підвищення для столу і крісел, а повноцінна зона відпочинку. Останнім часом стають популярними криті тераси. Пікнікам на таких не завадить ні палюче сонце, ні дощ.
Тераси будують, як впритул до будинку (тоді тарілки з їжею можна буквально передавати через вікно кухні), так і на відстані. Головне пам’ятати, що облаштування подвір’я потрібно починати саме з тераси. Від її стилю і розміру залежить подальший дизайн та озеленення.
Справжній камін у вітальні будинку облаштовують дедалі рідше. По-перше, з дровами у помешканні багато мороки, а достатньо тепла для обігріву принаймні однієї великої кімнати він не дає. Натомість каміни на вуличних терасах з’являються все частіше. Це і затишок під час сімейних посиденьок, і відсутність проблем з вентиляцією. Окрім класичних мурованих камінів, на подвір’ї можна облаштувати невелике стаціонарне місце для вогнища.
Гарною альтернативою звичайному паркану з дерева чи каменю може бути зелена огорожа. Вона може бути, як високою – понад два метри і повністю закривати ваше подвір’я від сторонніх очей, так і низькою – до півметра, яка має лише декоративні функції. Паркан з кущів – це не лише гарне продовження газону чи квітників, а й захист від пилу і шуму.
Живі огорожі можна робити з десятків видів кущів і дерев. Зокрема, вічнозелених туй – для високих парканів і самшиту – для низьких.
Як правило, живі огорожі не потребують клопіткого догляду. Достатньо обрізки на початку весни, два-три рази протягом літа і за місяць до настання холодів.
Тезу про те, що за водою можна спостерігати вічно, ще ніхто не спростував і, мабуть, не спростують ніколи. Зрозуміло, що на подвір’ї таунхаусу ставок чи басейн з 25-метровими доріжками не облаштуєш – забракне місця. Однак, невелика декоративна штучна водойма поміститься. Більш мінімалістичний варіант – фонтан. Достатньо буде одного чи кількох маленьких резервуарів зі струменем води. Головне, щоб все виглядало просто і стримано, а-ля антична ліпнина та мармурові фігурки давно не актуальні.
Матеріал підготовлений сайтом "Перший"
Заголовне фото: remontbp.com