- Давайте повернемося до процедури. Які ще є запитання при заповненні заявки?
- Потрібно обрати банк із 5 запропонованих, які зараз беруть участь в програмі єОселя. Це – Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Скай банк та Глобус Банк. Мої клієнти зупинилися на Ощадбанку та ПриватБанку. До речі, одночасно можна подати заявку хоч у всі 5 декілька банків.
В результаті вирішили укладати договір з Ощадбанком, бо від них перших отримали відповідь.
- За скільки часу?
- Через тиждень.
До речі, на офіційному сайті програми вказують, що схвальна відповідь має прийти протягом трьох робочих днів з дня її отримання. Але в зв’язку з тим, що програма ще працює в тестовому режимі, цей період може затягнутися.
Після погодження банку, із клієнтом контактує їхній менеджер і далі повністю супроводжує процедуру. Для початку просять надати стандартний для кредитів пакет документів: довідка про доходи з місця роботи, паспортні дані, якщо в шлюбі – паспортні дані обох, свідоцтво про шлюб. Якщо є діти, то обов’язково мають бути свідоцтва про народження. Також банк перевіряє кредитну історію.
- А на якому етапі ви почали шукати квартиру? І що треба знати при її пошуку?
- Я тільки банк погодив заявку.
Як я вже згадувала, це має бути квартира – не котедж, не частина будинку і не таунхаус. Ще один важливий нюанс: у квартири повинне бути зареєстроване право власності.
Зараз анонсують, що забудовники також мають право брати участь у програмі єОселя і можна купувати квартири в новобудовах, згідно договорів купівлі-продажу майнових прав. Це типовий договір, за яким працює переважна більшість забудовників, продаючи житло на етапі будівництва. Але для цього забудовник має пройти процедуру акредитації в банку. Чи є в забудовників ЖК, акредитовані за програмою єОселя – треба уточнювати у кожного.
У випадку моїх клієнтів квартира якраз була у новобудові. Будинок був зданий в експлуатацію, проте людина, яка купила цю квартиру на етапі будівництва, ще не встигла оформити майнові права. Але нам таки довелося це зробити.